Spirulina platensis – melsvadumblio nauda žmogui

Melsvai žaliems dumbliams Spirulina platensis priskiriama dėl sudėtyje esančio žalios spalvos pigmento chlorofilo ir mėlyno pigmento fikocianino, giminingo žmogaus kraujo pigmentui bilirubinui. Fikocianinas stimuliuoja nervų, imuninę ir fermentines sistemas, pasižymi priešvėžiniu veikimu. Pigmento fikocianino kiekis dumblyje – jo kokybės indikatorius.

Aukštos kokybės spiruliną galima gauti  tik ją auginant uždaro tipo bioreaktoriuose ar uždaro tipo baseinuose.

Tokioje Spirulina platensis sudėtyje gausu visaverčių, subalansuotų pagal nepakeičiamas aminorūgštis baltymų; beta karotino ir kitų karotinoidų; gausu B grupės vitaminų, vitamino E, biotino, folio rūgšties, pantoteno rūgšties; lengvai pasisavinamų mikroelementų; didelis geležies kiekis; daug polinesočiųjų riebalų rūgščių. Melsvadumblio Spirulina platensis ląstelių sienelėse nėra celiuliozės, tai sąlygoja labai gerą dumblio biomasės pasisavinimą (iki 98 proc.).

Spirulina platensis pigmentai fikocianinas, chlorofilai, karotinoidai, t. y. junginiai, pasižymintys antioksidantiniu veikimu, teigiamai veikia į ilgaamžiškumą. Melsvadumblis Spirulina platensis ne tik yra turtingas vitaminų ir mikroelementų šaltinis, bet dar ir padidina pastarųjų pasisavinimą, veikia kaip atskirų medžiagų pasisavinimo katalizatorius.

Pasaulyje atlikti moksliniai tyrimai parodė, kad spirulina naikina daugelį virusų, kompensuoja vitaminų ir mineralinių medžiagų nepakankamumą. Be to, mažina riebalų kiekį kraujyje, profilaktiškai veikia prieš aterosklerozę, koronarinius susirgimus, anemiją. Pastebėta, kad šie dumbliai greitina žaizdų gijimą, skatina ląstelių atsinaujinimą ir regeneraciją, tai labai svarbu atsistatymui po įvairių traumų ir kitų susirgimų, stabdo senėjimo procesus. Spirulina platensis biomasėje esančios medžiagos skatina ne tik organizmo regeneracinius, bet ir aeracinius procesus. Melsvadumblio biomasė pasižymi enzimatiniu aktyvumu ir didina atsparumą prieš radiacinį apšvitinimą. Spirulina platensis biomasė normalizuoja medžiagų apykaitos procesus, stiprina imuninę sistemą ir organizmo atsparumą, pasižymi antialerginiu, antioksidantiniu ir priešvėžiniu veikimu, iš organizmo šalina sunkiuosius metalus, toksinus, radionuklidus. Tyrimais nustatyta, kad Spirulinos platensis priedai pasižymi gydomuoju, profilaktiniu ir probiotiniu veikimu, didina gyvybingumą ir aktyvumą. Spirulina platensis rekomenduojama naudoti žmonėms turintiems didelius fizinius, psichologinius krūvius, po išsekimo, radiacijos.

Melsvadumblis naudojamas kaip naujų formų mikroelementų, gautų biotechnologijos būdu, šaltinis. Spirulina platensis gali būti biologine „matrica“, kurioje neorganinis mikroelementas yra transformuojamas į organinę formą. Pavyzdžiui, melsvadumbliuose sukauptas selenas (selenofikocianinas – organinė forma) geriau pasisavinamas organizmo, jo daugiau atidedama audiniuose ir kepenyse. Taip pat ši seleno forma kur kas labiau didina neutrofilų skaičių. Tai ypač svarbu nespecifiniam organizmo rezistentiškumui.

Spirulinos platensis biomasėje yra absoliučiai visos maisto medžiagos, būtinos gyvybiniams procesams palaikyti. Kai kurių ypatingų medžiagų (bioprotektorių, biokorektorių, biostimuliatorių), kurių yra spirulinoje, nėra rasta jokiame kitame natūraliame produkte.

Turite klausimų?

Susisiekite su mumis telefonu, el. paštu, ar žemiau esančios formos pagalba. Mes operatyviai atsakysime į visus Jus dominančius klausimus, patarsime, pakonsultuosime.